O autorze
Klinika Demeter została założona w 1991 przez dr n. med. Ewę Czernicką-Cierpisz i lek. med. Zbigniewa Cierpisz. Obecnie w jej ramach funkcjonują trzy placówki na terenie Warszawy. Klinika Demeter zapewnia kompleksową opiekę z zakresu stomatologii oraz innych dziedzin medycyny, takich jak: dermatologia, ginekologia, urologia, okulistyka, ortopedia, neurologia, medycyna pracy, reumatologia, foniatria, kardiologia oraz interna. Współpracuje z doświadczonymi specjalistami wielu dziedzin medycyny, a także konsultantami z Akademii Medycznych.
www.demeter.com.pl

Strach przed dentystą – jak sobie radzić?

Nowoczesne gabinety stomatologiczne stosują bezpieczne znieczulenia, które całkowicie eliminują wszelkie nieprzyjemności.
Nowoczesne gabinety stomatologiczne stosują bezpieczne znieczulenia, które całkowicie eliminują wszelkie nieprzyjemności. Fotolia
Osoba, która boi się dentysty za wszelką cenę unika kontaktu z nim. Tymczasem warto przełamać strach, by uniknąć długiego i skomplikowanego leczenia. Lek. stom. Romualda Schreiber, stomatolog w Klinice Demeter w Warszawie podpowiada, jak to zrobić.

1. Zaufanie to podstawa. Znajdź gabinet, w którym personel potrafi zaopiekować się pacjentem tak, aby czuł się bezpiecznie. Zdaj się na opinię rodziny i znajomych. Poczytaj opinie w internecie.


2. Oczekiwanie w poczekalni to dodatkowy stres. Wybierz gabinet stomatologiczny, który jest punktualny. Przyjdź na umówioną godzinę i oszczędź sobie denerwującego oczekiwania.

3. Wizyta poprzedniego pacjenta przeciąga się? Posłuchaj przez słuchawki swojej ulubionej, odprężającej muzyki na telefonie. Przed wejściem do gabinetu wykonuj głębokie oddechy.

4. Najczęściej boimy się nieznanego, dlatego przed wizytą u stomatologa poproś o dokładne wytłumaczenie przebiegu wizyty i o informowanie o wykonywanych czynnościach podczas zabiegu.

5. Boisz się bólu? Nowoczesne gabinety stomatologiczne stosują bezpieczne znieczulenia, które całkowicie eliminują wszelkie nieprzyjemności. Nie krępuj się o nie poprosić.

6. Zapytaj stomatologa o możliwość zastosowania sedacji wziewnej. To nic innego, jak gaz rozweselający, który cię odpręży i zmniejszy twój strach. Takie rozwiązanie stosuje się również u dzieci.

7. Oszczędź stresu swojemu dziecku. Zaplanuj pierwszą wizytę, gdy nic złego się nie dzieje - nie widać próchnicy i ząb nie boli. Wówczas dentysta nie będzie kojarzyć mu się z niczym złym. Idealnym momentem jest 2-3 rok życia.

8. Po wizycie u stomatologa spraw sobie nagrodę - kup drobny upominek, spotkaj się z przyjaciółmi, spędź czas tak jak lubisz (w kinie, teatrze lub na kręglach). Dzięki temu wizyta będzie ci się lepiej kojarzyć.

Masz więcej pytań? Zapytaj!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...